• The Suicide Squad

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • The Dissident

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Judy

    ★★★

  • Seberg

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vivarium

  • The Lion King

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Driveways

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Boat

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½