Fisher has logged 156 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
02
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
01
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Driveways

Driveways

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★
Edit this entry  
28
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Strada

La Strada

1954
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seberg

Seberg

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Troy

Troy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry