• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Dean Martin: King of Cool

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Card Counter

  • Benedetta

    ★★★★

  • Till Death

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • Tesla

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Be Water

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★½