Sort by

Fitzmartin has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monty Python and the Holy Grail in LEGO

Monty Python and the Holy Grail in LEGO

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Snowmen

Doctor Who: The Snowmen

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sign of Four

The Sign of Four

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Young Indiana Jones: Trenches of Hell

The Adventures of Young Indiana Jones: Trenches of Hell

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One December Night

One December Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Head

The Head

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chickens Scared by Torpedo

Chickens Scared by Torpedo

1887
×
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Read the review Edit this entry  
13
Bloody Sunday

Bloody Sunday

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read the review Edit this entry