Sort by

Becca has logged 147 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry