Sort by

Becca has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry