Sort by
  • Men

    ★★★½

  • We Own This City

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Master

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Arsène Wenger: Invincible

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • The Crime of the Century

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • King Rocker

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Assassins

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • The Dissident

    ★★★★½

  • His House

    ★★★

  • Make Up

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Citizen K

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spiral

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★½

  • Aniara

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½