Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
FIFA Uncovered

FIFA Uncovered

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Living

Living

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Edit this entry  
27
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★
Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Possum

Possum

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Master

Master

2022
×
★½
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Greed

Greed

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★½
Edit this entry  
22
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Line Across the Sky

A Line Across the Sky

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Honnold 3.0

Honnold 3.0

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Alone on the Wall

Alone on the Wall

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry