• Dave Chappelle: The Closer

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Scoob!

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Pompeii: Secrets of the Dead

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½