• Death to 2020

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★★

  • Archive

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Heroic Losers

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Serenity

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★

  • The Predator

  • Vox Lux

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • My Masterpiece

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Upgrade

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★