Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Troll

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Uncharted

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

  • Watch Out for the Jönsson Gang

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • American Factory

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • The Unthinkable

  • Black Panther

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Watu Wote: All of Us

  • Coco