• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Tiger

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • We Are Who We Are

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • KEEPING THE BAND

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Case Against Adnan Syed

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: After Neverland

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½