Andrew Palladino has logged 205 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Secretary

Secretary

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★½
Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Assassination Classroom

Assassination Classroom

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
Edit this entry  
09
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brick

Brick

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Edit this entry