• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Airplane Mode

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Loqueesha

    ★★★★★

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • Beanpole

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Drone

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Place We Call Reality

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

  • Fatal Pulse

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Current War

    ★★★½

  • Manhunt

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Smocaine 3

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Loveless

    ★★★★★

  • Happy End

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Square

    ★★★★

  • Dear Basketball

  • Baby Driver

    ★★★

  • DRIB

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★

  • The Man Who Would Never Be, What They Made Him To Be

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Paradise

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • Pass Thru

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★★

  • The Martian

    ★★

  • The Boy and the Beast

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★