• Not Okay

    ★★★

  • Incantation

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Cellar

    ★½

  • Fresh

  • The House

    ★★★½

  • My Dead Husband

    ★★★★

  • Horror Noire

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

  • Hellbender

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

  • Aftermath

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Resort

    ½

  • Why Did You Kill Me?

  • Phobias

    ★★★

  • Death Trip

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Call

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Cadaver

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Host

    ★½

  • #Alive

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Teddy

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★

  • Wendy

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Shirley

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★