Sort by

flapper has logged 495 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Triggered

Triggered

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Two

Two

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Diego, The Last Goodbye

Diego, The Last Goodbye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Current Occupant

The Current Occupant

2020
×
★★
Edit this entry  
15
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hurt

Hurt

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Hide and Seek

Hide and Seek

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Cave

The Cave

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Last Rite

The Last Rite

2021
×
★★
Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Porno

Porno

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Post Mortem

Post Mortem

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Motherly

Motherly

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Strings

The Strings

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Feast

The Feast

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Woman

The Woman

2011
×
Edit this entry  
22
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
File 253

File 253

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Pulse

Pulse

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marionette

Marionette

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Making Monsters

Making Monsters

2019
×
Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Roh

Roh

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Night at the Eagle Inn

Night at the Eagle Inn

2021
×
★★
Edit this entry