• Life After Life

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Luminaries

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Vanity Fair

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The White Crow

    ★★

  • The Front Runner

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Little Stranger

    ★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★