Sort by

Chadwin has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Boss of It All

The Boss of It All

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry