Sort by

Chadwin has logged 525 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valentine Road

Valentine Road

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
LoveTrue

LoveTrue

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jawline

Jawline

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Polaroid

Polaroid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kazaam

Kazaam

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gordon

Gordon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
River of Grass

River of Grass

1994
×
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Acid Rain

Acid Rain

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry