Chadwin has logged 667 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Fatale

Fatale

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Meowy Christmas Vacation

A Meowy Christmas Vacation

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The General

The General

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Feliz NaviDAD

Feliz NaviDAD

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★
Edit this entry  
17
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
Edit this entry  
17
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Teacher

A Teacher

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Edit this entry  
14
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
There's Something in the Water

There's Something in the Water

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
06
78/52

78/52

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★½
Edit this entry