Chadwin has logged 46 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Europa

Europa

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
Edit this entry  
21
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
Read the review Edit this entry  
19
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dudley Do-Right

Dudley Do-Right

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Siren

Siren

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Survive!

Survive!

1976
×
★★
Edit this entry  
03
The Battery

The Battery

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry