Sort by

b has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Murder by the Coast

Murder by the Coast

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Step Up

Step Up

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Nun's Kaddish

The Nun's Kaddish

2019
×
★½
Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry