• Spider-Man: Into the Spider-Verse 2

  • Cruella

  • Bad Trip

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ½

  • Hourglass

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★

  • French Exit

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Ammonite

    ★½

  • The Boy and the Ball

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Hamilton

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Hollywood

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Mrs. America

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

  • Horse Girl

    ★★

  • Time

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★