elaㅤ has logged 32 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Edit this entry  
24
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Help

The Help

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★
Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry