elaㅤ has logged 31 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Luce

Luce

2019
×
★★
Edit this entry  
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
½
Edit this entry  
23
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★
Edit this entry  
23
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry