Sort by

santana ☾ has logged 821 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Incredible Socks

The Incredible Socks

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mr. Incredible and Pals

Mr. Incredible and Pals

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taking 5

Taking 5

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack 'n Jill 2

Jack 'n Jill 2

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry