Sort by

santana ☾ has logged 118 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nineteen on Fire

Nineteen on Fire

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
They/Them

They/Them

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
New Boy

New Boy

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cookie Carnival

The Cookie Carnival

1935
×
★★★★
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Edit this entry