• X

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Desperate Hour

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Awake

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Out of Death

    ½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Great White

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Breach

    ★½

  • Songbird

    ½

  • Chick Fight

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Old Ways

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Run Hide Fight

  • The Owners

    ★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Follow Me

  • The Rental

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Sinners

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • Jexi

    ★★½

  • The Shed

    ★½

  • Z

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ½

  • 7500

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Poms

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★