Sort by

Alex has logged 36 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mayday

Mayday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
At the Ready

At the Ready

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Initial D

Initial D

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Followed

Followed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry