• Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Bad Trip

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Bird Box

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Greta

    ★★½

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • My Teacher, My Obsession

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Delirium

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • We the Animals

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key