Sort by

flimflamfilms has logged 463 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Terminal

The Terminal

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being There

Being There

1979
×
★★½
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry