RSS feed for flimflamfilms

flimflamfilms has logged 48 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
School Daze

School Daze

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
The Yards

The Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tetro

Tetro

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Rain People

The Rain People

1969
×
★★★
Edit this entry  
27
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Edit this entry  
20
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
Jack

Jack

1996
×
½
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Vamps

Vamps

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jim & Andy: The Great Beyond- Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Jim & Andy: The Great Beyond- Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Gardens of Stone

Gardens of Stone

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
Edit this entry  
07
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry