RSS feed for flimflamfilms
  • The Wind Rises

    ★★★★

  • La flor

    ★★★★½

  • Room 237

    ★★★

  • The Blob

    ★★

  • The Pope of Greenwich Village

    ★★½

  • Ponyo

    ★★★½

  • The Taking of Pelham One Two Three

    ★★★½

  • Solaris

    ★★★★½

  • Joker

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Eve's Bayou

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Immigrant

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★