• Carter

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • The Man From Toronto

    ★★

  • The Princess

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Don't Make Me Go

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • The Takedown

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★½

  • Bubble

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • True Story

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Bright: Samurai Soul

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Most Dangerous Game

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½