Sort by

Flint89 has logged 177 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mosul

Mosul

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Warlords

The Warlords

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Paradox

Paradox

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Big Soldier

Little Big Soldier

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry