Sort by

Flint89 has logged 269 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield

Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
White Snake

White Snake

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Jolt

Jolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Story

True Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brain Dead

Brain Dead

1990
×
★★½
Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Road

The Road

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fabricated City

Fabricated City

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Edit this entry