Sort by

JadenWasFunny has logged 242 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
25
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
26
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Delirium

Delirium

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
08
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Daddy

Daddy

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Daddy

Daddy

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Blended

Blended

2014
×
Edit this entry  
24
The Internship

The Internship

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Challenger: The Final Flight

Challenger: The Final Flight

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry