JadenWasFunny has logged 23 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
Read the review Edit this entry  
26
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Edit this entry  
02
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry