JadenWasFunny has logged 456 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Buried

Buried

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry