Sort by

JadenWasFunny has logged 489 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Taken 2

Taken 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shadow of the Day

The Shadow of the Day

2022
×
Edit this entry  
12
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sotto lo stesso tempo

Sotto lo stesso tempo

2021
×
Edit this entry  
07
I Am Love

I Am Love

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Still Time

Still Time

2022
×
Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Lilith

Lilith

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Christina

Christina

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fifth Thoracic Vertebra

The Fifth Thoracic Vertebra

2022
×
Edit this entry  
29
The Stranger

The Stranger

2022
×
Edit this entry  
29
The Elderly

The Elderly

2022
×
Edit this entry  
28
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Caligula

Caligula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stutz

Stutz

2022
×
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Edit this entry