Felix has logged 90 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★½
Edit this entry  
11
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★½
Edit this entry  
11
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Things

Things

1989
×
Edit this entry  
04
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
Edit this entry  
03
Aliens, Clowns & Geeks

Aliens, Clowns & Geeks

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Amusement Park

The Amusement Park

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spookies

Spookies

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Edit this entry  
07
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Röckët Stähr's Death of a Rockstar

Röckët Stähr's Death of a Rockstar

×
★★½
Edit this entry  
17
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

1994
×
★★
Edit this entry  
11
Running Time

Running Time

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
Hercules and the Captive Women

Hercules and the Captive Women

1961
×
★★½
Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Adverse

Adverse

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Daylight's End

Daylight's End

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Edit this entry