Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★

  • Inside

    ★½

  • BlackBerry

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Blacklight

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Wolf

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★