Flo has logged 34 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Core

The Core

2003
×
★½
Edit this entry  
29
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★
Edit this entry  
29
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★
Edit this entry  
20
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Norte, the End of History

Norte, the End of History

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Signal

The Signal

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★½
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Patema Inverted

Patema Inverted

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2014
×
★★
Edit this entry  
12
The Dog

The Dog

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★
Edit this entry  
10
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Bloom

In Bloom

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boyhood

Boyhood

2014
×
★½
Edit this entry  
08
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Kill Team

The Kill Team

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ida

Ida

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
West

West

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In Fear

In Fear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
A River Changes Course

A River Changes Course

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Exhibition

Exhibition

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry