Flo has logged 387 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild

Wild

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Breathe

Breathe

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blind

Blind

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Meru

Meru

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mend

The Mend

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Li'l Quinquin

Li'l Quinquin

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seymour: An Introduction

Seymour: An Introduction

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Horse Money

Horse Money

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Macbeth

Macbeth

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eden

Eden

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Western

Western

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry