Sort by

Flo has logged 31 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Alive

Alive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bounce

Bounce

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Edit this entry  
16
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slow West

Slow West

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Faults

Faults

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry