RSS feed for Flo

Flo has logged 354 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
One Week and a Day

One Week and a Day

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Step

Step

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fallen

Fallen

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maudie

Maudie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Oath

The Oath

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Son of Joseph

The Son of Joseph

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Time Running

Long Time Running

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Detroit

Detroit

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncertain

Uncertain

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Work

The Work

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★½
Edit this entry