Flo has logged 361 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eating Animals

Eating Animals

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman Who Left

The Woman Who Left

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Between

In Between

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ciambra

A Ciambra

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Ciambra

A Ciambra

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spoor

Spoor

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Custody

Custody

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sollers Point

Sollers Point

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Papillon

Papillon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry