RSS feed for Flo

Flo has logged 24 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krull

Krull

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cujo

Cujo

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zelig

Zelig

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Challenge

The Challenge

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry