Sort by

Flo has logged 34 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Five Days One Summer

Five Days One Summer

1982
×
★★½
Edit this entry  
31
Anon

Anon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night of the Shooting Stars

The Night of the Shooting Stars

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★½
Edit this entry  
25
Private School

Private School

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rollover

Rollover

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★
Edit this entry  
13
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Still of the Night

Still of the Night

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Viktor und Viktoria

Viktor und Viktoria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lift

The Lift

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Day After

The Day After

1983
×
★★½
Edit this entry  
09
Thieves and Robbers

Thieves and Robbers

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under Fire

Under Fire

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Osterman Weekend

The Osterman Weekend

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★
Read the review Edit this entry