RSS feed for Flo

Flo has logged 27 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Were Soldiers

We Were Soldiers

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summer School

Summer School

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry